גלגול של רעיון

בעבודתי, כמורה להוראה מתואמת, אני עובדת עם ילדים המתמודדים עם קשיים בלמידה. בעבודה עימם,  אני אוהבת לשלב משחקי חשיבה. השילוב של משחקים בלמידה הופך את הלמידה לחוויה.

עבור תלמיד מתקשה, שלעיתים נמנע מלמידה “שגרתית” בחוברות, דפי עבודה וכדומה, מהווה המשחק אמצעי יעיל  ומהנה לתרגול וללמידה של יכולות חשיבה בסיסיות (קריאה, כתיבה, זיכרון, שיום ועוד).

מאחר ולא תמיד יש בנמצא משחקים המתאימים באופן מושלם לצרכים הדידקטיים (קרי, עבודה על שיום מילים, שליפה , איות ועוד), מצאתי את עצמי משנה חוקים של משחקים קיימים, כך שיתאימו לצרכי הלמידה.  כעבור זמן הבנתי שאני לא רוצה רק להתאים משהו קיים לצרכים שלי, אלא  ליצור משהו חדש לגמרי. כך גיבשתי את רעיונותיי למוצר של ממש, למשחק, שיכול לספק מענה לצרכים הלימודיים של ילדים ומשלב יחד ערכי למידה והנאה.

השילוב של שני משחקי בהוראה המותאמת, הניב תוצאות נהדרות בקרב תלמידיי. מבחינה לימודית, הוא הכניס את הנושאים  בהם התלמיד מתקשה בדלת האחורית, בשקט בשקט והתלמיד מצידו אף ביקש להמשיך ולשחק בטענה שכיף לו. בנוסף, המשחק חיזק את הקשר בין התלמידים לביני, הכניס היבט של הנאה, צחוק ואף השתובבות. 

ניתן למצוא אותי ב...

עקבו אחרינו​

להשארת הודעה​